Metsa Müük parima turuhinnaga!

Metsa müük usalda kogemustega kodumaisele metsafirmale! Kui soovite metsamaad müüa, võtke kindlasti metsa müügi hinnapakkumine ka meie käest, sest suudame alati pakkuda konkurentsivõimelist hinda ning meile müües teate, et teie mets on heades kätes.

Kuidas metsa müük toimub?

Hakates metsakinnistut müüma, tuleb teil esialgu otsustada, kas müüte kinnistu tervikuna, osa kinnistust või metsamaal kasvava metsamaterjali. Siin kokkuvõttes vaatame lähemalt kinnistu tervikuna müümist ning selle protsessi kujunemist. Kuna metsa müük on tähtis otsus, tasub kindlasti ennem müüki kaaluda, kas soovite just kogu kinnistut müüa.

Metsamaa müügi võimalused

Metsa saab peamiselt müüa kolme moodi: enampakkumise oksjonil, otse metsafirmale või eraisikule. Eestis on kõige populaarsem variant täna metsa müük otse mõnele metsandusega tegelevale ettevõttele, kuna enamasti saab just sellisel teel müüdud kinnistu eest parima hinna.

Metsa müük oksjonil

Populaarsed on ka metsaoksjoni portaalid nagu Timber või Metsaoksjon. Oksjonite puhul tasub aga meeles pidada, et kuigi, võite saada parema hinna, jääb oksjoniportaalides vahendustasu kinnistu omaniku kanda.

Lisaks eelpoolmainitule, võib oksjoniportaal teid lepinguliselt siduda, et peale teatud aega oksjonil osalemist, ei tohi te kinnistuga tehinguid teha. Kui mainitud detailid teid ei häiri, on metsa müük oksjonil teile sobiv.

Metsa müük otse metsafirmale

Kui leiate oma metsakinnistule õige ostja metsafirma näol, olgu tegu isegi läbi vahendaja leitud tehinguga, saate te ikkagi parema hinna, kuna ei pea müügihinnast sentigi kellelegi teisele andma (v.a. riigile makstavad maksud).

Kui te soovite müüa oma metsamaa ning olete juba mõned hinnapakkumised küsinud, võtke kindlasti pakkumine ka meie käest. Tänu meie pikaajalise investeeringu kavale, saame pakkuda paremat hinda, kui suurem osa metsafirmasid kes soovivad teenida vaid lühiajalist kasu. Meie ostame metsakinnistuid, et neid aastakümneid edasi majandada.

Küsi pakkumist

Metsa hinna kujunemine

Müües metsa hinnatakse metsakinnistuid üldiselt peamiste kriteeriumite järgi, mida jälgides saate ka iseseisvalt teile kuuluva metsakinnistu hinnavahemikku arvutada.

Metsa hinda mõjutavad peamiselt:

  • Kinnistu asukoht ja ligipääsetavus
  • Metsamaterjali hinnad
  • Metsa kasvukohatüüp ehk boniteet
  • Metsa vanus ja liigiline koosseis

Kui need on peamised metsa hinda mõjutavad tegurid, siis samuti on üldiselt tuntud tüüphinnad, mis on vastavalt kinnistu seisukorrale üldiselt sarnased. *Allolevad numbrid on aktuaalsed 2020 aasta kolmandas- ja neljandas kvartalis, kus metsamaterjali hinnad on langenud võrreldes eelmise aastaga ≈30%)

  • Kinnistu kus on tehtud lageraiet ≈ 1000€ ha
  • Kinnistu kus on metsanoorendik ≈ 3000€ ha
  • Keskmise vanusega metsa hind võib ulatuda kuni 10 000€ ha
  • Küpse metsaga metsa hektari hind võib ulatuda kuni 18 000€ ha

Kui olete müümas oma metsakinnistut, võtke hinnapakkumine ka meie käest! Maksame metsa eest alati ausat ning väärikat hinda!

Kui teid huvitab täpsemalt, kuidas metsa hind kujuneb, vaadake sellest lähemalt kokkuvõttest metsa hind.

Küsi metsa müügi hinnapakkumist!

Metsandusteenused

Metsa Müük

Soovite müüa metsa või metsamaad? Olete õigel metsa ostu kodulehel, lugege pikemalt, kuidas saada oma metsa eest parim hind ning küsige müügisoovi korral kindlasti metsa müügi hinnapakkumist ka meie käest.

Põllumaa Müük

Soovite müüa põllumaad? Ostame kokku põllumaid igas suuruses üle terve Eesti. Kui soovite oma põllumaa eest saada õiglast ja turuhinnale vastavat pakkumist, küsige hinda kindlasti ka meie käest!

Raieõiguse Müük

Soovite müüa raieõigust teie metsakinnistul? Ostame raieõigust ning teostame iseseisvalt raietööd teie metsamaal, makstes alati metsamaterjali eest õiglast hinda. Vaadake meie pakkumist lähemalt.

Metsa istutamine

Olete teostanud raietöid ning soovite abi metsakinnistu taasmetsastamisel? Aitame teid kõigi metsa istutamist hõlmavate protsessidega ning metsa istutamisega. Lugege pikemalt metsa istutamisest.